Press ESC to close

Altın Fiyatı Yorumları

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

24.07.2018 Altın Ne Olur ?

Altın fiyatlarında yaşanan düşüşler geçtiğimiz haftanın son işlem gününde Trump tarafından Fed’in faiz arttırımlarına yönelik söylemler sonrası son bulmuş ve ons fiyatı toparlanmaya başlamıştı. 1,215 dolar seviyesinin altını test eden altın fiyatları bu açıklamalar ile birlikte 1,230 dolar seviyesinin üzerine yükseldi. Bugün baktığımızda ise bu yükseliş hareketinin bir tepki hareketi olarak kaldığını gözlemliyoruz.

[ilgiliicerik icerik_id=”696″]

Son dönemde uzmanlar tarafından yapılan altın yorumları içerisinde en karmaşık fiyat hareketliliğine sahip olan ürünler arasında altın başı çekiyor. Bir kısım analist altın fiyatı ne olur sorusuna yükselecek diye cevap verirken, diğer bir kesim ise altın fiyatlarında düşüşlerinde devam edeceğini belirtiyor. Altın teknik analizine baktığımızda ise günlük grafikde destek ve direnç noktaları ise şu şekilde şekilleniyor.

altin fiyatları analizi 24.07.2018

Günlük altın grafiğini incelediğimizde aşağıda destek noktamız 1,217 dolar bölgesi olarak görünürken yukarıda ise 1,232 ve 1,243 dolar seviyeleri ön plana çıkıyor. Bu bölge aralığında fiyatlamalar bugün için olası görünmekte. Gram altında ise Tcmb’nin faiz arttırımı kararı beklentileri ile gevşeyen dolar tl gram altında düşüşlere sebep oldu ve gram altın 190 tl altına inerek 187 lira seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altın fiyatları ise 301 lira seviyelerinden işlem görmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir