Press ESC to close

Forum sitesi kurarak internetten para kazanma

İnternetten para kazanma yolları toplumumuz tarafından pek inandırıcılık kazanmamış olsa dahi, bu yöntemlere inanmış ve ısrarla uygulamış insanların birçoğu hayal edilemeyecek paralar kazanmaktadır. Bunlardan birisi de, forum sitesi kurarak internetten para kazanma yoludur. Her ne kadar göze ve kulağa basit ve mümkün olmayan bir işlem gibi gelse de, bugün en büyükler olarak kabul ettiğimiz ve sıklıkla kullandığımız forum sitesi sahiplerinin kimisi asgari ücretin birkaç katı para kazanırken, kimisi neredeyse aylık bir daire alacak miktarda para kazanmaktadır.

Zira forum sitelerinde gece gündüz verilen emekler ve on binlerce kullanıcıya hizmet etmek, karşılıksız değildir. Ki bu büyüklükteki forumların aylık gideri dahi, bir asgari ücret miktarını aşabilmektedir. Ancak hemen telaşlanmayın. Yeni kurulacak bir sitenin aylık masrafı, 100 TL’yi geçmeyecek civardadır. Zaten aylık masrafı yüksek olan forum sitelerinin, doğal olarak aylık kazançları da yüksek olmaktadır. Forum sitesi kurarak internetten para kazanma yollarının püf noktalarını, aşağıda sizler için paylaştık.

Forum sitesi kurarak internetten para kazanma

Kurulum, yapılması gerekenler ve benzeri konulara değinmeden, konumuz para kazanmak olduğu için bunun mümkün olup olamayacağından, mümkünse nasıl olduğundan bahsedelim.

Google Reklamları

Forum sitesinin kalabalıklaşması halinde, Google Adsense platformuna başvurup sitenizi onaylattıktan sonra platformdan alacağınız reklam kodunu sitenize ekleyerek, insanların çıkan reklamlara tıklaması halinde gelir elde edebilirsiniz. Bu reklamlara tıklanma oranları normal web sitelerine göre biraz daha az olsa da, site masraflarının bir kısmını böyle çıkarabilirsiniz.

Özel Üyelik Satarak Para Kazanmak

Forum sitelerinin doğru kategoride açılması halinde en fazla para kazanacakları metot, özel üyelikler satmaktır. Bazı forum özelliklerini normal kullanıcılara kapatarak sadece Gold üyelere açarak, insanların bu ayrıcalıklardan ücretli olarak yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Günümüzde webmaster sektörü üzerine açılan ve Türkiye’nin en büyük iki webmaster forum sitesi, bunu çok muazzam bir şekilde yapmaktadır. R10 ve wmaraci isimli siteler, bu sayede hatırı sayılır paralar kazanmaktadır. Özellikle r10 web sitesinin aylık gelirinin, 60 bin liranın üzerinde olduğu tahmin edilmektedir.

Özel üyelik alan kişiler, ticari konularını daha fazla ön plana çıkararak, kendileri de bu özellikler sayesinde daha fazla gelir elde etmektedirler. Yani kazanırken, forum sitesine de kazandırma durumu vardır. Kategorisi size kalmış olsa da, sektörlere ait kategorilerde ilerleyerek, forum sitesinden bu şekilde para kazanabilirsiniz.

Özel Reklamlar Alarak Para Kazanmak

Bir diğer para kazanma yöntemi de, sitenizde aktif ziyaretçi sayısının fazla olması halinde özel reklamlar almaktır. Örneğin elektrik veya elektrikçilikle ilgili bir forum sitesi kurdunuzda, elektrik malzemeleri satan ya da üreten bir firmadan özel reklam alıp gelirlerinizi bu şekilde artırabilirsiniz. Ayrıca bazı alanlar için özel üyelikler satarak, birkaç kanaldan bu sayede gelir elde etmek mümkündür.

Ürün ve Hizmet Satışı Yaparak Para Kazanmak

Kendinizin ya da tedarikçilerinizin ürünlerini, belirli kar marjı ile forum sitenizde satarak gelir elde edebilirsiniz. Hatta yukarıda sayılan tüm yöntemlerle birlikte, bu yöntemi de aynı anda kullanarak kazançlarınızı test edip, hangi sistemden daha fazla kazanıyorsanız onlar üzerinden yürüyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir