Press ESC to close

50.000 TL İle Yapılabilecek İşler, 50 Bin Lira ile Ne İş Yapılır ?

Her insanın hayali, hayatı boyunca kendine ait bir işe sahip olmak ve kendi çabalarıyla kazancını elde etmektir. Bazen tamamen hayal gücüne dayalı bazen ise tamamen yeteneklere bağlı bir şekilde geliştirilen iş fikirleri her zaman sermaye gibi bir noktada kesişmektedir. Çünkü bir işe sahip olabilmek için en önemli ayrıntılardan birini de sermayeye sahip olmak oluşturur. Bu yazımızda sizlere 50 bin tl ile yapılabilecek işlerle alakalı detayları paylaşacağız.

50 Bin Lira ile Ne İş Yapılır ?

Herkes kendi işini kurabilmek için elbet belirli bir sermayeye sahip olabilir veya bu sermayeyi banka kredisi ya da borç gibi bir şekilde elde edebilir. Bu sayede hayalini kurduğu işi bazen tamamı ile eksiksiz bazen ise küçük adımlarla kurmak için bir girişim gerçekleştirebilir. Herhangi bir noktada maaşlı bir personel olarak mecburiyet içerisinde bulunmak yerine bu işi kurmak, herkes için büyük bir özgürlük yolu olarak görülebilir.

İstekleriniz ve hayallerinizi gerçekleştireceğiniz bir işi kurmak için sahip olacağınız sermaye 50.000 TL gibi bir rakam oluşturabilir. Bu rakam ile birlikte karlı bir iş gücüne sahip olmak istiyorsanız da iyi bir inceleme yapmanız ve kendinizi gayet iyi bir şekilde yansıtabileceğiniz bir meslek seçmeniz önemlidir.

Franchise İşletmeler Kurmak

50.000 TL gibi ortalama bir rakam sayesinde en iyi iş fikirlerinden birini bu teminat rakamı ile franchise bayi açmak oluşturabilir. Çünkü günümüzde ulusal anlamda kaliteye kavuşan birçok işletme Türkiye genelinde 81 il için bayilik işletmeleri açmayı planlamaktadır. Bu işletmeler çok basit ve gündelik ürünler sunmak veya çok daha nitelikli hizmet türleri sunmak için açılabilir. Örneğin, ulusal anlamda hizmet veren bir kuru temizleme işletmesi veya bir İzmir lokması bayi bugün güncel olarak Türkiye’de birçok kentte yerini almaktadır.

Bayilik açabilmeniz için öncelikle sahip olduğunuz sermayenin yeterli olup olmadığını bu markanın franchise sistemi üzerinden araştırmanız gerekecektir. Eğer sahip olduğunuz 50.000 TL gibi bir sermaye bu bayiliği açmak için yeterli konumda bulunuyorsa, artık başvuru işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Yerel Bir Restoran Açmak

Bir markanın bayiliğini almak veya ulusal bir restoran işletmesinin bayiliğini açmak yerine tamamen sizin tariflerinizi ve lezzetlerinizi sunan bir restoran açmayı tercih edebilirsiniz. 50.000 TL gibi bir ücretle gayet temiz, şık ve düzenli bir restoran açmayı başarabilirsiniz. Çünkü ilk etapta küçük bir alanda birkaç masa ile dahi olsa iyi dekore edilmiş bir restoran sayesinde bölgenizin yöresel yemeklerini veya farklı yörelerin lezzetlerini bu restoran içerisinde müşterilerinize sunabilirsiniz.

Örneğin Anadolu’nun farklı bir yöresinde Ege Bölgesi’nden gelen özel lezzetleri kendi tarifleriniz ile hazırlayabilir ve bu sayede müşterilerinize sunabilirsiniz. Farklı bir yöntem olarak büyük şehirlerde Anadolu’nun dört bir köşesinde bilinen kebap, lahmacun ve köfte gibi lezzetleri bir lokanta içerisinde bir araya getirerek güzel bir işletme kurabilirsiniz.

Danışmanlık Merkezi Açmak

Üniversiteden mezun olduğunuz psikoloji, sosyoloji veya eğitim fakültesi mezuniyetleri sonrasında gerekli danışmanlık eğitimlerine katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz. Sonrasında yaşam koçu, eğitim koçu veya ilişki koçu gibi bir vasfa da sahip olabilirsiniz. Sonrasında güzel ve elit bir merkez kurmanız vasıtasıyla sahip olduğunuz 50 bin TL sermaye ile nitelikli ve profesyonel bir danışmanlık hizmeti verecek iyi bir işletme sağlayabilirsiniz.

Animasyon Ve Parti İşletmeleri Kurmak

Günümüzde artık her şehirde insanlar baby shower partileri, kına gecesi, doğum günü partileri veya şirket organizasyonları gibi noktalarda gayet nitelikli bir organizasyon ve parti hizmeti almak istemektedir. Özellikle açılış organizasyonları veya doğum günü organizasyonları gibi noktalarda özel şirketler üzerinden animasyon hizmetleri de almayı istemektedir.

Bu tür bir işletmeyi açmak için 50 bin TL gibi bir sermaye sayesinde animatör personelleriniz için kostümler alabilir, bistro masaları ve servis ekipmanları elde ederek bu tür bir işletme kurabilirsiniz. Bu sayede işletmenizle birlikte profesyonel organizasyonlar ve nitelikli animasyon etkinlikleri gibi hizmetler verebilirsiniz.  Eğer 50 bin liranız yok yarısı kadar paranız varsa bunun için 25 bin lira ile yapılabilecek işler konulu makaleye göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir