Press ESC to close

Bugün Altın Fiyatları Ne Olur ?

Altın fiyatlarında hareketli bir seyir mevcut. Dün Fed üyelerinden Evans’ın faiz arttırımlarına ilişkin yapmış olduğu açıklamalar sonrası yükselişe geçen doların baskıladığı altın ons fiyatları 1200 dolar seviyesinin altına düşmüştü. 1,192 dolar seviyesinde tutunan ons fiyatları buradan yükselişe geçerek yeniden 1200 doların üzerine yükseldi. Şu sıralarda 1200 dolar civarında işlemlerin geçtiği ons fiyatları için Fed’in faiz arttırımı endişeleri nedeniyle baskının devam ettiği gözleniyor. Altın ons fiyatlarında olası Fed’in bu ayki faiz arttırımı ihtimali baskı oluşturmaya devam ederken, altının Fed’i bu seviyelerde karşılayıp karşılamayacağı ise merak konusu.

Gram Altın Bugün Ne Kadar ?

Gram altın fiyatlarında ise daha sakin bir hava mevcut. Dolardaki oynaklığa göre hareketlerini sürdüren gram altın fiyatları doların biraz daha sakinleşmesi nedeniyle sakin bir seyir izliyor. 210 tl nin üzerinde kaldıkça yukarı yönlü hareketinde istekli olmayı sürdüreceğini düşündüğümüz gram altın fiyatı şu sıralarda 240 tl nin üzerinde fiyatlanıyor.

Altın Ons Fiyatı Teknik Analizi

Altın ons fiyatları için grafik görünümü henüz pozitife geçebilmiş değil. Ons tarafında göstergelerin pozitife dönmesi için 1211 dolar seviyesinin aşılması gerekli gibi duruyor. Kısa vadeli hareketleri izlediğimizde 1,192 dolar ile 1205 dolar aralığında sıkışan bir ons fiyatı bir kaç gündür takip edilmekte. Altında bu fiyat aralığının dışına çıkılması volatiliteyi arttırabilir.

ons altın fiyatları 17.09.2018

Altın fiyatlarında yaşanacak olası düşüşlerde 1,192 dolar ve 1184 dolar seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise ilk takip edilecek direnç bölgesi 1211 dolar izlenebilir. Altın yükselecek mi yoksa düşecek mi yatırımcılar tarafından merak edildiği gibi, altına yatırım yapacaklar tarafından da merak edildiği bir dönem yaşıyoruz. Çünkü ons altın fiyatları son zamanların en düşük seviyelerine kadar gerilemiş durumda. Ancak gram altın tarafında tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın işlemlerin devam ettiğini de hatırlamakta fayda olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir