Press ESC to close

Bugün Altın Ne Olur 31.08.2018

Altın fiyatları oldukça hareketli günler yaşamaya devam ediyor. Yaklaşık 2 aydır süregelen düşüş hareketine 1,160 dolar seviyesinden bir tepki veren ons altın fiyatı geçtiğimiz günlerde 1,214 seviyesine kadar yükselmiş ancak burada kalıcı olamamıştı. Altın ne olur sorusunun sıka sorulmaya başlandığı bugünlerde sizlere günlük altın analizi ve altın yorumları ile destek olmaya çalışmaya devam ediyoruz.

Önceki altın analizleri ve yorumlarımız içerisinde bizler de altın fiyatlarında beklediğimiz tepkiyi belirtmiştik. Beklentimize paralel olarak da 1,212 dolar hedefimiz gerçekleşmişti. Sonrasında 1,212 dolar seviyesi üzerinde tutunma yaşanmasının önemine vurgu yapmıştık. Bu seviye üzerinde tutunamayan ons fiyatları 1,200 dolar seviyesinin de altına gelerek, dün 1,196 seviyesini test etti. Şu sıralarda yeniden 1,200 dolar üzerinde fiyatlanan ons fiyatı bugün ne olur, bugün altın yükselir mi, altın fiyatları ne zaman yükselir, altın fiyatları düşecek mi gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Altın Teknik Görünümü 31.08.2018

Altın fiyatlarındaki hareketlilik arttıkça gelen sorularda artmaya ve çeşit kazanmaya başlıyor. Bu soruların en başında da bugün altın ne olur sorusu geliyor. Altın fiyatlarını incelediğimizde günlük görünümde grafik üzerinde göstergelerin hala olumlu sinyaller ürettiğini söyleyebiliriz. Dolayısı ile de yukarı yönlü istekli bir ons görmemizin muhtemel olduğunu söyleyebiliriz.

Dün 1,196 dolar seviyesine kadar düşen ons fiyatı şu sıralarda 1,204 dolar seviyelerine yakın işlemlerini sürdürürken bugün için dikkat edeceğimiz en önemli nokta 1,196-1,200 dolar aralığı olacak. Altın ons fiyatlarında yukarı yönlü hareketin devamı açısından bu oldukça önemli. Aksi halde yukarı yönlü tepki hareketinin başlangıç noktası 1,185 dolar ve sonrasında 1,174 dolar seviyeleri ön plana çıkabilir.

ons altın bugün ne olur
altın ons fiyatı teknik analizi

Altın geçtiğimiz haftanın son işlem günü yani geçen cuma günü ciddi bir yükseliş yaşayarak 1,200 dolar seviyesi üzerinde bir kapanış gerçekleştirmişti. Bu hafta içerisinde bu seviye üzerinde günlük kapanışlarını yapmaya devam etti. Bugün yine bir yükseliş yaşanabilir mi sorusu yatırımcılar tarafından sorulmakta. Şu sıralarda 1,204 dolara yakın işlem gören ons fiyatı için önümüzdeki saatlerde yaşanabilecek yükseliş hareketlerinde 1,215 dolar seviyesi oldukça önemli olacak. 1,215 dolar seviyesinin üzerine doğru yaşanabilecek yükseliş hareketi pozitif görünümü destekleyecektir. 1,215 doların aşılması ile birlikte 1,222 dolar seviyesinin hedef haline gelebilir.

Ons fiyatlarında Fed’den gelecek açıklamalarda son derece önem arzetmektedir. Yine Fed’e yönelik Trump ve ekibinden gelecek olan açıklamalarda altın fiyatları için hayati öneme sahip. Özellikle Fed’in faiz politikasına yönelik olumsuz açıklamalar altın fiyatlarındaki yükselişe destek çıkabilir. Aksi halde ise, yani faiz arttırımını destekleyen açıklamalar ise ons fiyatlarını baskılayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir