Press ESC to close

En İyi ve En Çok İzlenen Tayland Dizileri

Pembe dizileri, Tayland televizyonunda oldukça popüler olan türlerden biridir. Tayland’da pembe diziler, lakhon thorathat veya lakhorn olarak bilinmektedir. Bu tarz diziler, prime-timeda gösterilmekle birlikte genellikle saat 8-8.30 gibi yayınlanmaktadır. Yalnızca cuma geceleri, bu diziler hükümetin haftalık yayınları nedeniyle biraz geç başlar. Tayland dizilerinin her biri reklamlarla birlikte en az 2 saat sürmektedir.

Tayland Dizileri

Bir Tayland dizisi, haftada 2-3 bölüm olarak yayınlanmaktadır ve genellikle 3 ay boyunca yayınlanmaya devam eder. Diziler genellikle pazartesi-salı, çarşamba-perşembe veya cuma-pazar günleri yayınlanmaktadır. Tayland dizisini yayınlayan bir kanal 3 farklı diziyi dönüşümlü olarak yayınlayabilir. Kanallar, izleyicileri ekranlara çekmek için en popüler oyuncuları kadrolarına dahil edebilmek için rekabet halindedir.

En iyi Tayland dizileri, haberlerin hemen arkasından yayınlanırken daha az popüler olan diziler ise akşamüstü 5-6 gibi yayınlanmaktadır. En popüler Tayland dizileri, yayınlandıktan birkaç yıl sonra öğleden sonraları tekrar gösterime alınır. Bir Tayland dizisi ortalama 1 saat sürmektedir. Tayland dizilerinin kısa versiyonları ise yaklaşık 30 dakikadan oluşmaktadır. Bir Tayland dizisi, ülke dışında da gösterilecekse oynatma süresi yaklaşık 45 dakika olarak ayarlanmaktadır.

güncel en iyi tayland dizileri 2018

Ülkemizde oldukça popüler olmaya başlayan yabancı diziler içerisinde kendine yer eden Tayland dizileri takipçi sayıları Kore dizileri sayısı kadar olmasa da son zamanlarda Kore dizilerinden sıkılan dizi severler tarafından oldukça izlenen popüler diziler haline gelmiştir. Zaten konular itibari ile birbirine benzeyen Kore dizileri ve Tayland dizileri son dönemde ülkemizde özellikle gençler tarafından takip edilmektedir.

En İyi Tayland Dizileri

Tayland dizileri, son zamanlarda kendilerine özgü bir yere kavuşmuş durumdadır. Çoğu insan korku serileri izlemek isteyince Tayland dizilerini tercih ediyor fakat Tayland’da romantik komedi gibi türlerinde epey gelişmiş olduğunu söylemek gerekiyor. Eğer Kore ve Japon dizilerinden sıkıldıysanız, Tayland dizileri size ilaç gibi gelecektir.

Full House

Full House, aslında ünlü bir Kore dizisinin tekrardan yapılmış hali olarak karşımıza çıkıyor. Full House, ünlü bir aktör ve ünlü bir kadın yazarın karşılaşıp birbirlerine âşık olmasını anlatan bir Tayland dizisidir. En çok izlenen ve beğenilen Tayland dizileri arasında gösterilen Full House özellikle gençlerin merakla takip ettiği dizilerin başında gelmektedir.

Hormones Wai Wawun

İsminin Türkçesi Hormonlar olan bu dizi bir grup lise öğrencisinin hayatını ve aşk ilişkilerini konu almaktadır. Hormonlar, küçük yaşta cinsellik, hamilelik, zorbalık ve eşcinsellik gibi konuları içerisinde barındırmaktadır. Bu nedenle de +18 yaş grubunun içerisinde bulunur.

Thara Himalaya

Thara Himalaya’nın hikayesi 4 kardeş arasında en küçüğü olan Nam’ın hikayesini konu almaktadır. Nam, kardeşinin tarlasında çalışan sıradan bir işçiye âşık olur. Nam’ın âşık olduğu işçi aslında Parawat’ın veliaht prensidir.

Duang Jai Akkanee

Duang Jai Akkanee, birbirleriyle yıllardır düşman olan Akkanee ve Ajjima’nın hikayesini anlatmaktadır. İkilinin bu düşmanlıkları aileleri arasında yıllardır süre gelen kavgaya dayanır. Aileleri, reddetse bile ikili zaman içinde birbirine âşık olur. Bundan sonra ise ailelerinin onları reddetmeleri ile yüzleşmek zorundadırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir