Press ESC to close

En İyi 10 Borsa Kitabı, Borsa ile Alakalı Tüm Zamanların En İyi Kitapları

Kitaplar hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Bize para kazandıran veya para kaybetmemeyi öğreten kitapların yeri ise apayrıdır. Bu anlamda borsada para kazanmak isteyenler için en iyi borsa kitapları önemlidir.  Biz de bu önemi farkettik ve sizler için tüm zamanların en iyi 10 borsa kitabı listesi hazırladık. Keyifli okumalar.

  1. En İyi 10 Borsa Kitabı: Currency Wars ( Kur Savaşları )

Kur savaşları kitabı borsaya ilgi duyanlar ve ekonomiyle ilgili olanların kesinlikle okuması gereken kitapların başında gelmektedir. Yatırımcılara önemli bilgiler verirken, kur konusu hakkında sıradışı bilgilere de yer vermektedir. En İyi 10 borsa kitabı içerisinde listede 1. Sırada yer alan kur savaşları 2013 yılından beri bütün kesimler tarafından ilgiyle karşılandı.

Yazar: James Rickards

Yıl: 2013

  1. Market Wizards ( Borsa Sihirbazları )

Kitap borsa yatırımcıları arasında zengin olan yatırımcılarla yapılan reportajlar sonrasında oluştu. Bu konuda yatırım hareketleriyle büyük varlık kazanan ünlü yatırımcıları konu almaktadır. Bütün yatırımcıların reportajlarından önemli kesitlere yer verilmektedir. Günler hatta saatler içerisinde inanılmaz rakamlar kazanarak zengin olan ünlü yatırımcıların reportajını okumak size vizyon katacaktır.

Yazar: Jack D. Schwager

Yıl: 2010

  1. A Random Walk Down ( Borsada Rastgele Seyir )

Ünlü eleştirmenlerden özellikle tam not alan kitap en iyi 10 borsa kitabı içerisinde tartışmasız en çok övgüyü toplayan kitap olarak bilinmektedir. Bunun yanında borsa piyasaları hakkında çok önemli bilgilerin verildiği kitap yatırımcılar için rehber niteliği taşımaktadır. Borsa hakkında tüm konulara değinen kitapta olası tüm durumlar hakkında çeşitli senaryoların anlatıldığı görülmektedir.

Yazar: Burton G. Malkiel

Yıl: 2007

  1. Beating The Street ( Borsayı Yenmek )

Peter Lynch borsa konusunda tartışmasız en bilgili insanlardan birtanesi. Özellikle bir çok kitaba imza atan ünlü finans bilir kişisi borsa yatırımcılarına başarının anahtarını nasıl kazanabilecekleri konusunda bilgiler vermektedir. Hatta Financial Times puanına göre kitabın ilk 25’de yer aldığı görülmektedir. Yatırımcıların borsa kitapları içerisinde kesinlikle borsayı yenmek kitabına yer vermeleri gerekiyor.

Yazar: Peter Lynch – John RothChild

Yıl: 2010

  1. Common Stocks And Uncommon Profits (Sıradan Hisseler Ve Sıradışı Karlar )

Warren Buffet yatırım konusunda en başarılı kişilerden biri. Dünya’da servet derecesine göre de en büyük skalada onun şirketleri yer alıyor. Philip kitabında bu konulara değiniyor. Bunun yanında kitap birbirinden farklı 3 kitabın tasvirinden oluşmaktadır. Özellikle çok önemli bilgilerin içinde hisseler konusunda inanılmaz bilgiler yer alıyor. Büyük hisse karlarının nasıl yapılacağı konusunda çeşitli ip uçları vermektedir.

Yazar: Philip A. Fisher

Yayın Yılı: 2015

  1. Reminiscences Of A Stock Operator ( Bir borsa spekülatörünün anıları )

En iyi 10 borsa kitabı içerisinde yer almayı sonuna kadar hak eden klasik bir kitap olarak bilinmektedir. Hatta son 20 yıl içerisinde okuyucu tarafından en çok okunan borsa kitapları arasında gösteriliyor. Bir insan ömrü boyunca borsada hareketleriyle neler başarabileceğini konu almaktadır.

Yazar: Edvin Lefevre

Yıl: 1997

  1. Irrational Exuberance ( Borsanın Akıl Almaz Yükselişi )

Abd’de yaşanan ekonmi yükselişlerine, borsaya ve finans hakkında bir çok konuyu ele almaktadır. Özellikle yabancı borsalar üzerinden yatırım yapmayı planlayanların kesinlikle okuması gerekmektedir. Her yatırımcının bu kitapta edinebileceği bir tecrübe olacağına inanıyoruz.

Yazar: Robert J. Shiller

Yıl: 2001

  1. Rich Dad’s Prophecy ( Zengin Baba’nın Kehaneti )

Kitap New York Times kitapları içerisinde en çok okunan klasikler arasında yer almaktadır. Özellikle borsa krizine ve krize karşı hangi yöntemlerle ayakta kalınabileceği anlatılmaktadır. Biliyoruz ki Amerikan borsaları 3 nisan 2000 yılında büyük bir çöküş yaşadı. İşte bu kitap bu çöküşü ele alırken bu durumlarda yatırımcıların neler yapması gerektiğini konu alıyor.

Yazar: Robert T. Kiyosaki – Sharon L.Lechter

Yıl: 2006

  1. The Warren Buffett Way ( Warren Buffet Tarzı )

Ünlü yatırımcı Warren Buffet hakkında yazılan bir çok kitap olsa da bu kitabın başka bir yeri bulunuyor. Ayrıca kitap hisse senetleri konularını en iyi ele alan borsa kitaplarından biridir. Warren Buffett işlemlerini ve tarzını mereak ediyorsanız bu kitabı okumalısınız.

Yazar: Robert G. Hagstrom

Yıl: 2017

  1. En İyi 10 Borsa Kitabı: Borsada Tek Başına

Peter Lynch, John Rothchild tarafından bir çok yazılan kitap oldu. Özellikle bu kitap onlarından yanında farklı yönleriyle ayrılıyor. En fazla okunan kitaplar arasında yer alıyor. Hatta borasa bilgilerine yer verirken, yatırım hazırlıklarına ve borsada tek başına alınan karar süreçleri mekanizmalarını anlatmaktadır.

Yazar: Peter Lynch – Rotchild

Yılı: 2016

Bu sayfamızda borsa ile alakalı tüm zamanların en iyi 10 kitabını sizler için paylaştık. Kitaplarla ilgili detayları paylaştıktan sonra merak eden kullanıcılar için tüm zamanların en iyi borsa ve forex konulu filmler listesini de oluşturduk. Dilerseniz o sayfamıza da göz gezdirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir