Press ESC to close

Kaç TL

[dolar]

Dolar TL Paritesi

Dolar kuru ülkemizde hem yatırımcılar tarafından hem de vatandaşlar tarafından oldukça önemsenmektedir. Çünkü dolar fiyatı yükseldiğinde ekonomiye olumsuz etkileri olmaktadır. Doların fiyatı düştüğünde ise Türkiye Ekonomisi bu durumdan pozitif etkilenmektedir.  Bu nedenle doların Türkiye’de değeri her zaman için oldukça önemli olmuştur ve bundan sonra da ekonominin 1 numaralı gündem maddesi olmayı sürdürecektir. Dolar TL paritesinin günlük olarak takip edilmesinin başlıca nedeni ise dolar kuru fiyatının değişimlerinin enflasyona olan etkisi sebebiyle olmaktadır. Dolar kuru arttığında enflasyon yükselmekte bu da hayatı daha pahalı hale getirmektedir. Bu nedenle dolar tl paritesinin yükselmesi Türkiye için olumsuz bir tablo doğurmaktadır.

Dolar Ne Kadar ?

Bazen bir seyahat için bazense yatırım amaçlı olarak dolar almamız gerekebilir. Bu tip durumlarda güncel dolar kurunu takip etmek ve doğru zamanda dolar almak oldukça önemlidir. Özellikle yüklü dolar alım işlemi gerçekleştirecekseniz bir çok döviz bürosu ve bankadan fiyat teklifi alabilirsiniz. Dövizinizi almadan önce sitemizde elinizde bulunan Türk Lirası ile ne kadar dolar alabileceğinizi görebileceğiniz dolar kuru çeviricisi modulünü kullanabilirsiniz. Bu sayede elinizde bulunan TL ile ne kadar dolar alabileceğinizi görüntüleyebilirsiniz.

Yine dolar bozdurmak için de benzer şekilde güncel dolar kurunu bu sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz. Dolar tl paritesindeki fiyat hareketlerini takip ederek doğru zamanda dolarınızı bozdurmaya karar verebilirsiniz. Bunun için elinizdeki doların kaç tl ettiğini sayfamız üzerinde bulunan döviz hesaplama modulünü kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

1 Dolar Kaç TL ?

Dolar hesabı yapabilmek için yani bir miktar paranız var ve dolar alacaksınız. Bu para kaç dolara tekabul ediyor hesabını yapabilmek için 1 doların fiyatını bilmeniz gerekmektedir. Sayfamızda 1 dolar güncel olarak kaç tl yapıyor bunun detaylarını bulabilirsiniz. Yine alacak dolar miktarı kaç tl yapıyor bunun da hesabını yapabilirsiniz.Örneğin 100 dolar kaç lira ediyor diye öğrenmek için dolar tl hesaplama modülüne 100 yazarak hesapla dediğinizde 100 doların o anki güncel kurla fiyatını görüntüleyebilirsiniz. 250 dolar kaç lira yapar sorusunun cevabı için dolar hesaplama aracı üzerine 250 yazarak tl karşılığını görüntüleyebilirsiniz.

Doların Ekonomiye Etkileri

Amerikan Doları ülkemizde ekonominin gidişatını olumlu veya olumsuz olarak değerlendirebilmek için oldukça önemli bir detaydır. Eğer usdtry paritesi yükseliyor ise ekonomi kötüye gidiyor, kur düşüyor ise ekonomi iyiye gidiyor şeklinde bir algı bulunmaktadır. Aslında dolar kurunu etkileyebilen bir çok faktör bulunmakta olduğundan bu varsayım her zaman geçerli olmamaktadır. Ancak genel anlamda doğruluk payı bulunmaktadır. Ülkemizde ekonomi kötüye gittiği dönemlerde dolar kuru artış göstermiştir. Ekonominin iyi işaretler verdiği, büyümenin pozitif olduğu enflasyonun düşük olduğu dönemlerde ise dolar kurunda düşüş yaşandığı gözlenmiştir. Bu nedenle dolar yükseliyor ise ekonomi kötüye gidiyor, dolar düşüyor ise Türkiye ekonomisi iyiye gidiyor demek kısmen doğru olarak kabul edilebilir.

Dolar Ne Olur ?

Dolar tl paritesi ülke ekonomisi için temel göstergelerden biri durumunda iken en çok takip edilen para birimi olması da kaçınılmaz olmaktadır. İnsanlar genel olarak ekonomi programlarını izlemeseler dahi dolar, euro ve altın fiyatlarını tv ekranlarında gördüklerinde izlemektedirler. Ayrıca ekonomi programlarının izlenme oranları da son yıllarda giderek artmaktadır. Finansal okur yazarlığın da giderek artmaya başladığı ülkemizde dolar kurunda önümüzdeki dönemde nasıl bir fiyatlama olacağı da oldukça önemli bir hale geldi.

Bildiğiniz üzere dolar kurunu etkilemekte olan bir çok faktör bulunmakta. Bunlardan son dönemde öne çıkanları Abd Merkez Bankası Fed ve yine Abd ile olan ikili ilişkilerimizin boyutu oldu. Yani genellikle Abd kaynaklı fiyatlamalar gerçekleşti. Ancak zaman zaman ülke içerisinde yaşanan durumların da dolar tl yi etkileyebileceğini söylemekte fayda var. Ülkede yaşanan karışıklıklar dolar kurunu yukarı yönlü etkileyebilecek iken bu tarz olayların son bulması ise TL yi pozitif etkileyecek ve dolar kurunda düşüşler yaşanacaktır.

Önümüzdeki dönemde dolar kurunu etkileyebilme ihtimali en yüksek olan konular yine Abd ile olan ikili ilişkilerin yönü olmaya devam edecektir. Son dönemde düzelmiş gibi görülen ilişkilerin bozulması dolarda yükselişi beraberinde getirebilir. Yine Fed’in faiz politikası da doların yönünü belirleyebilecek en önemli etkenlerden bir tanesidir.

2019 yılında Fed’in 1 faiz artrırımı yapması piyasalar tarafından beklenmektedir. Fed’in 1 den fazla faiz artışı yapması dolarda yükselişe sebep olabilecekken, Fed’in faiz artışı yapmaması doların düşmesine neden olabilecektir. Yine bunlar dışında doların fiyatına etki edebilecek bir çok faktör bulunduğunun da bilincinde olunması gerekmketedir.

Bu sayfamızda dolar kaç lira eder, dolar ne kadar sorularının yanı sıra güncel dolar kurunu takip edebilir, ayrıca dolar kuru hakkındaki analiz ve yorumlarınızı konu altına paylaşabilirsiniz. Bu sayede kendi fikirlerinizi de binlerce ziyaretçimizle paylaşmış olursunuz.

[!dolar] [euro]

Euro Ne Kadar ? Euro Kaç Lira ? Güncel EurTry Paritesi Fiyatı

Dünyada Abd doları sonrasında en çok kullanılan para birimi olan Euro’nun fiyatı yatırımcılar açısından oldukça önemlidir. Özellikle forex piyasasındaki yatırımcılar tarafından güncel olarak takip edilen euro kuru fiyatları, bir çok vatandaş tarafından da günlük olarak takip edilmek istenmektedir. Bu durumda euro ne kadar, euro kaç tl gibi soruların cevaplarını anında bulabilmeniz için oluşturduğumuz Euro Kaç TL sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca 1 euro kaç lira ediyor öğrendikten sonra dilerseniz hesap makinesine ihtiyaç duymadan euro tl hesaplama modulümüzü kullanarak kaç euro kaç lira yapar sorusuna hızlı cevaplar alabilirsiniz.

[!euro] [sterlin]

Sterlin Ne Kadar ? Sterlin Kaç TL ? Güncel Sterlin Fiyatı

Sterlin dünya genelinde Amerikan Doları ve Euro’nun sonrasında en çok işlem yapılan para birimleri arasında başı çekmektedir. Özellikle Brexit süreci sonrası değer kaybına uğrayan sterlin zaman zaman yukarı yönlü tepkiler vermiş olsa da, aşağı yönlü eğilimini korumaya devam etmektedir. Sterline yada bir başka deyişle Pound’a yatırım yapan kullanıcılar tarafından sterlin ne kadar diye hemen hemen her gün kontrol edilmektedir. Bu sayfamız üzerinden sterlin kaç tl, sterlin ne kadar gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Ayrıca kaç sterlin kaç tl ediyor sorusunun cevabını da hesaplama aracı modülümüzü kullanarak kolayca öğrenebilirsiniz.

[!sterlin] [isvicre-frangi] Güncel İsviçre frangı fiyatı, İsviçre frangı ne kadar ? İsviçre frangı kaç tl eder gibi soruların cevaplarını bu sayfamızdan edinebilirsiniz.[!isvicre-frangi]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir