Press ESC to close

23.11.2018 Forex Bülteni

USDTRY  Yorumları

Veri trafiğinin sakin olduğu haftanın son işlem gününde Dolar/TL’de zayıf seyrin devam ettiğini görüyoruz. ABD ile normalleşen dış ilişkiler ve FED beklentilerinden kaynaklı Doların küresel anlamda geri çekilmesi Dolar/TL ’yi 5.3000 seviyelerinde tutuyor. Veri takviminde ABD tarafında açıklanacak PMI rakamları dışında önemli bir veri akışı bulunmuyor. Teknik olarak 5.3000 direnci takip ediliyor. Bu seviye üzerindeki uzun vadeli kapanış kurda yükselişleri beraberinde getirebilir. Geri çekilmelerde ise 5.2700 desteği izlenebilir.

EURUSD Yorumları

FED’e dair iyimser beklentiler ve İngiltere-AB arasındaki Brexit anlaşmasıyla birlikte Euro/Dolar paritesinde yükseliş eğilimi devam ediyor. Gün içerisinde Euro bölgesinde ve ABD tarafında belli başlı PMI rakamları takip edilecek. Teknik görünümde 1.1400-1.1380 destek bölgesi olarak izleniyor. Bu bölge üzerinde kaldığı sürece parite tarafında yükseliş eğilimi sürebilir. 1.1430 direncinin aşılması söz konusu olursa 1.1460 direnci ve üzeri gündeme gelebilir.

GBPUSD Yorumları

İngiltere-AB arasındaki Brexit anlaşmasıyla ile birlikte küresel anlamda yükselen Sterlin varlıkları parite tarafını yukarı taşıdı. İyimser beklentiler ve Doların küresel anlamda değer kaybı GBPUSD’yi 1.2850 üzerinde tutuyor. Son durumda teknik olarak 1.2890-1.2930 direnç bölgesi olarak takip ediliyor. Bu bölge aşılırsa parite tarafında alıcılı seyir devam edebilir. Geri çekilmelerde 1.2850-1.2830 destek noktaları izlenebilir.

ALTIN Yorumları

ABD tarafında beklentileri karşılamayan veriler sonrası FED’e dair oluşan iyimser hava Doları küresel anlamda aşağı çekerken, bu gelişme altın tarafını yukarı yönlü destekliyor. ABD Şükran Günü nedeniyle hacimlerin düşük olduğu bugünlü işlem gününde de ABD tarafında PMI rakamları izlenecek. Teknik görünümde 1224- 1220 destek bölgesi olarak takip ediliyor. Bu bölge üzerinde kaldığı sürece yukarı yönlü hareketlenme devam edebilir. 1230 direncinin aşılması yeni alımları da beraberinde getirebilir.

PETROL Yorumları

Artan petrol stok verileri ve küresel arz fazlası endişeleriyle birlikte petrolde zayıf seyir korunuyor. Haftaya 57.00 seviyelerinden başlayan Şubat vadeli ABD tipi ham petrol 53.00 seviyelerine kadar geriledi. Haftanın son işlem gününde ise ABD tarafında haftalık sondaj kuyu sayısı verisi izlenecek. Teknik olarak 55.30-56.10 direnç bölgesi olarak takip ediliyor. Bu bölge altında kaldığı sürece gevşemeler sürebilir. Geri çekilmelerde 53.00-52.00 destekleri izlenebilir.

EKONOMİK TAKVİM

EUR Hizmet Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI) (Kas) 12:00
USD Üretim Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI) (Kas) 17:45
PETROL Baker Hughes Sondaj Kuyusu Sayısı 21:00
Yasal Uyarı: Ekonomix.net’de yer alan bilgi, yorum ve paylaşımlar “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber, bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik yatırım tavsiyesi veya öneri niteliği taşımamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir