Press ESC to close

Evden Çalışarak Para Kazanılır mı? Home Office Çalışarak Para Kazanma

Eskiden olduğu gibi günümüzde de meslekler zamanla yerlerini yeni mesleklere bırakmaktadır. Günümüzde artık özellikle de Pandemi sonrası evden para kazanmak, home office çalışmak ve bu şekilde hayatını idame ettirmek ön plana çıkmıştır.

Evden Para Kazandıran İşler

Bilişim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte geleceğin meslekleri bugün ki eğitim sistemimizde öğrencilere öğretilmektedir. İnternetin çıkmasıyla beraber bir çok fark farklı meslek te gelişmiştir. Örneğin Web tasarım yazılımcıları 1970 li yıllarda yok iken 2000 li yılların başlarında popülerleşmiştir. Bugün ise tek tıklama ile web siteleri kuran siteler gelişmiştir ve web tasarım işiyle uğraşma artık popülerliğini yitirmiştir. Bugün ise sıradan vardiyalı çalışma saatleri yerine evden para kazanabileceğiniz bir çok alan türemiştir. Çünkü teknoloji ve bilimin gelişmesiyle yeni bir çok iş kolu gelişmektedir. Fakat evden para kazanabileceğimiz işleri saymadan önce home Office çalışma nedir ondan bahsedelim.

Home Office Çalışmak Nedir ?

Bir çok insan home office çalışma mantığını ve prensiplerini bilmemektedir. Home Office çalışma denince bir çok kişi evde yatarak gayret sarf etmeden para kazanılacağı bir ortam düşünmektedir. Fakat uygulamada bu iş böyle değildir. Home Office; adından da anlaşılacağı gibi ev ve ofis ortamının bir araya getirilerek oluşturulan bir çalışma ortamını temsil eder. Ev ortamında çalışmak genel olarak olumlu gibi dursa da,  olumsuz yönleri de yok değildir. Bir kişinin home office çalışma stilini benimsemesi kimilerine göre oldukça “zor ve riskli” iken kimilerine göre oldukça “iyi” bir ortamdır.

home office çalışarak evden para kazanmak
home office çalışarak evden para kazanmak, evden çalışarak para kazanılabilecek iş fikirleri

Home Office Çalışmanın Olumlu Yönleri

 • Evinizin rahatlığında bir üzerinizde eşofmanınızla çalışabilirsiniz.
 • Elektrik, internet ve bilgisayar gibi basit bir ihtiyaç listeniz vardır.
 • Özgür bir ortamda işlerinizi yaparsınız.
 • Kimse sizi rahatsız edemez.
 • Hava koşulları kötü de olsa siz evinizin sıcaklığında çalışabilirsiniz.

Home Office Çalışmanın Olumsuz Yönleri

 • Rahat çalışma ortamı işlerinizin aksamasına neden olabilir.
 • Uyku düzeniniz bozulabilir, hayatınız çalışmaktan ibaret olabilir.
 • Kendinize özel zaman ayırmakta zorlanabilirsiniz.
 • Yalnız yaşamıyorsanız çalışmak sizin için daha da zorlaşabilir.
 • Evinizin işleri aksayabilir.

Evden Para Kazandırabilecek İş Fikirleri Nelerdir ?

Çalışma hayatınızda bir değişiklik yapmaya karar verdiniz diyelim. Artık evden iş yapmak istiyorsunuz ve kendi işinizin patronu olmak istiyorsunuz. Öncelikle varsa mevcut işinizden bir anda ayrılmanızı kesinlikle önermeyiz. Yeni çalışma şeklinizin güçlü bir finansmana ihtiyacı olacaktır. Bu sürede mevcut işiniz ile yapacak olduğunuz birikimler yeni işinizin sponsoru olacaktır. Güçlü temeller üzerine oturtulan işiniz için zaman ve emeğe ihtiyacınızın olduğunu unutmayınız. Bunları kabul ettiğinizi düşünerek evden para kazandırabilecek iş fikirlerini sizler için bir araya getirdik.

 1. Sosyal medyayı kullanın: Sosyal medyada işiniz için yeteri kadar çok bir takipçi kitlesine sahip olabilir ve sayfanızda ücretli olarak reklam verebilirsiniz. Bu anlamda Sosyal medyadan para kazanmak başlıklı makale ilginizi çekebilir.
 2. Sosyal medya platformlarında olan “canlı yayın platformları” aracılığıyla uzman olduğunuz bir alanda yayınlar yaparak bağış toplayabilirsiniz. Bu alan oyun oynanışları olabilir, hali hazırda yapmakta olduğunuz mesleği canlı yayınca icra edebilirsiniz.
 3. Yazılım alanında kendinizi geliştirmişseniz yazılım şirketleri için freelance yazılımcı olabilirsiniz.
 4. İş kolu olan bir programda uzmanlaşarak udemy gibi platformlarda kurs açıp satabilirsiniz.
 5. Youtube gibi platformlarda kanal açıp izlenme kasarak para kazanabilirsiniz.
 6. Kendi imalatınız olan ürünlerinizi internette satabilirsiniz. Örneğin zeytin yağı vb.
 7. Global alışveriş sitelerinde kendinize mağaza kurabilir ve buradan satış yapabilirsiniz. Dropshipping yapabilirsiniz.
 8. Fotoğrafçılık ta kendinizi yetiştirip kaliteli resimler çekerek bunları satabilirsiniz.
 9. Şirketlerin veya herhangi bir kurumun sosyal medya temsilciliğini yapabilirsiniz. Kurumun ihtiyaçlarına göre sosyal medyada paylaşımları yapabilir, haber bültenleri oluşturabilirsiniz. Duyurular yapabilirsiniz.
 10. Letgo gibi ikinci el alışveriş yapılabilen platformlarda kaliteli ürünleri uygun fiyata alabilir daha sonra kendiniz bu ürünleri satabilirsiniz.
 11. Kendi mobil veya masaüstü uygulamanızı geliştirebilir bunu uygulama mağazalarına yükleyip satabilirsiniz.
 12. Mobil oyununuzu geliştirip bunu satabilirsiniz.
 13. Geliştirdiğiniz uygulamayı Google reklamlar ile destekleyerek reklam gelirleri elde edebilirsiniz.
 14. Biraz ekonomi takibi ile Borsa, Forex ve Kripto para yatırımları ile para kazanmak yine evden çalışarak yapılabilecek işler arasında sayılabilir.

Daha somut fikirler vermek gerekirse bir çok kadın girişimci kendi el emeği ürünleri sosyal medyada pazarlayarak satmaktadırlar. Örneğin İnstagram‘ da bir turşu dükkanı açabilirsiniz. Yapacağınız “hand made” yani el işi turşularınızı markalaştırıp satabilirsiniz. Özellikle hastalık dönemlerinde insanların ihtiyaçlarını ölçebilir buna yönelik sirkeli, limonlu bol vitaminli kişiye özel turşu kavanozları hazırlayabilirsiniz

Yine İnstagram’ da el işiniz iyiyse özel tasarım elbise, çanta, kolye yapıp kendi hesabınızdan satabilirsiniz. Böylelikle hem kendi işinizin patronu olabilir hem de evden para kazanabilirsiniz.

Deniz kirliliği özellikle 2021 de Türkiye sularına damga vurmuştur. Müsilaj denilen bir kavram hayatımıza girmiştir. Akıllı su arıtma sistemleri üzerine bir proje geliştirebilir ve bunu belediyelere pazarlayabilirsiniz. İlk başta size çok zor veya saçma gibi görünse de aslında para kazanmamızı temelde ihtiyaçlar sağlar. Deniz kirliliğini önlemeye yönelik prototip cihazın maketini yapıp patentini bir üretici kurum veya kuruluşla paylaşarak gelir elde edebilirsiniz.

Çoğunlukla bilişim sektörü ile alakalı sektörlerden bahsettiğimizin farkındayız, evden para kazandıran işler de genelde bu sektör ile alakalıdır.

Son olarak photoshop , adobe premier gibi programları öğrenerek youtuberlar için gerekli video ve resim editlerini yapabilir ve evden çalışarak düzenli gelir elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir