Press ESC to close

MetaTrader 4 ile MetaTrader 5 Arasındaki Farklar

MetaTrader 4 ile MetaTrader 5 arasındaki farklar nelerdir sorusu, birçok yatırımcı tarafından sorulmakta ve cevabı merak edilmektedir. Döviz kurları ile ilgili işlem yapanlar, bu iki platform arasındaki farkı araştırmaktadır.

MetaTrader 4 Nedir ?

Kullanımı basit olan bu platform, döviz kurları ile ilgili işlem yapmanızı sağlar. Aynı zamanda aracı kurumları kullanarak alım ve satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Birçok kurum MetaTrader 4 ile uyumlu şekilde çalıştığı için güvenli bir şekilde işlem yapabilirsiniz. MetaQuotes firması tarafından geliştirilen program, yaygın olarak kullanılmaktadır.

metatrader5-nedir
metatrader5-nedir

MetaTrader 5 Nedir ?

MetaQuotes tarafından 2010 yılında piyasaya sürülen programdır. MetaTrader 4 ile yapabildiğiniz tüm işlemler, MetaTrader 5 ile de yapabilirsiniz. Bir önceki sürüme göre birçok eksiklik ve hata giderilmiş, bu şekilde piyasaya sürülmüştür. Durum böyle olunca birçok kişi, MetaTrader 5 ile MetaTrader 4 arasındaki farkları merak etmiştir. Hangisini kullanacağını bilemeyen kişiler için yazımızın devamını okumalarını tavsiye ederizz

MetaTrader 4 ile MetaTrader 5 Arasındaki Farklar

Aralarında bulunan en basit fark; programların kodlama dilidir. Yatırımcılar için pek fark etmeyen bu özellik, bazı bilgisayarlarda sorun çıkarabilmektedir. Fakat, sorunun çözümü oldukça basittir.

İki program arasındaki bir diğer fark; arayüz tasarımı ile ilgilidir. Menü, buton ve benzeri birçok şeyin farklı şekilde olduğunu görebilirsiniz.

MetaTrader 5 sayesinde geriye dönük işlemleri daha kolay yönetebilirsiniz. Farklı hesapları bulunan kişiler, hesaplar arasında hızlı ve basit şekilde geçiş yapabilirler. MT 5 sayesinde birçok parite testi de yapabilirsiniz. Zaman açısından tasarruf elde etmek isteyen kişiler, parite özelliği için MT 5 tercih etmektedirler.

İlk işlem ilk kapatılır kuralı, bu program sayesinde çözüme kavuşmuştur. Amerika’da ‘Hedding’ yasağı olarak bilinen bu kural, birçok yatırımcının önünde engeldi fakat, MT 5 sayesinde sorun çözüldü.

2020 Araç Muayene Ücretleri ne kadar ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir